W dniach 29 -31 marca 2017 roku przeżywaliśmy szkolne rekolekcje wielkopostne. Każdy dzień wypełniony był innymi treściami, które prowadziły nas do większego zrozumienia, że Pan Bóg jest blisko nas i działa tak samo jak dwa tysiące lat temu kiedy chodził po ziemi. Treści rekolekcyjne zostały dostosowane do wieku naszych uczniów, dlatego przeżywaliśmy je podzieleni na grupy klasowe: 1-3, 4-6 oraz Gimnazjum.

W środę uczniowie przeżyli Drogę Krzyżową oraz wysłuchali konferencji, a najmłodsze dzieci wykonywały prace plastyczne o tematyce nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Czwartek był dniem gry biblijnej, która polegała na poszukiwaniu zaginionych Ewangelii z czym uczniowie świetnie sobie poradzili. Przy okazji mieli możliwość spotykania różnych osób i nawiązywania konkretnych rozmów. Okazało się, że była to super przygoda która bardzo wiele wniosła w ten ważny dla nas czas rekolekcji wielkopostnych. Ostatni dzień naszych rekolekcji zakończyliśmy wspólną Eucharystią pod przewodnictwem ks. proboszcza Wiesława Twardego. Po mszy uczniowie klas 5-6 oraz gimnazjaliści uczestniczyli w spotkaniu z panem Pawłem dającym piękne świadectwo powrotu do Boga. Natomiast dla młodszych dzieci zostało zorganizowane „religijne karaoke”. W poniedziałek 3 kwietnia dzień rekolekcji przeżywały również dzieci z naszego przedszkola.

W tym miejscu dziękujemy Dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i pracownikom szkoły za bezcenną pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji szkolnych .