1. Zbliżamy się do końca Roku szkolnego i rozpoczęcia czasu wakacji, podczas których przeżywać będziemy Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.
 2. W czwartek (23.06) o godz. 9:00 w Starym Kościele Uroczysta Msza święta na zakończenie Roku szkolnego III-ich klas Gimnazjum – zapraszamy młodzież, rodziców i nauczycieli.
  – po południu w kościele o godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa Grupy św. Ojca Pio o godz. 17:30 i Msza Święta.
  – spowiedź dzieci i młodzieży z racji zakończenia Roku szkolnego od godz. 17:00.
 3. W piątek (24.06) Uroczystość św. Jana Chrzciciela. Msze święte rano
  o godz. 6:45, o godz. 8:00 Msza święta na zakończenie Roku szkolnego
  i po południu o godz. 18:00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W przyszłą Niedzielę podczas Mszy o godz. 9:00 swój Jubileusz kapłaństwa przeżywał będzie nasz rodak, ks. Jerzy Uchman, proboszcz parafii Tarnowiec. Na Mszy o godz. 11:00 kandydaci na ministrantów zostaną włączeni do ich grona. Po wieczornej Mszy świętej procesja na cmentarz z modlitwą za zmarłych. Do skarbony przed kościołem zbierane będą ofiary na rzecz Światowych Dni Młodzieży.
 5. W ubiegłą Niedzielę składka na prace przy kościele wyniosła 10, 911 zł. Dziękujemy za złożone ofiary.
 6. Uczestnicy Pielgrzymki Kraków-Kalwaria Zebrzydowska ofiarowali dar serca – 420 zł – na odnowienie feretronu Matki Bożej.
  Dzisiaj również dziękujemy wszystkim, którzy pod koniec maja przyczynili się do zorganizowania Festynu Rodzinnego w naszej miejscowości: Ochotniczej Straży Pożarnej, Ośrodkowi Kultury
  w Kosinie, wszystkim zaangażowanym w to dzieło. Pozostałe fundusze z organizacji Festynu zostały przeznaczone na pomoc potrzebującym z naszej parafii  i na zakup strojów liturgicznych dla ministrantów.
  Dziękujemy też rodzicom młodzieży, która wczoraj przyjęła sakrament bierzmowania za dar ołtarza – 1000 zł.
 7. Intencje Mszy świętych wywieszone są w gablocie i zamieszczone na stronie internetowej parafii.