1.Dzisiaj kończy się Tydzień Miłosierdzia i rozpoczyna się Tydzień Biblijny – Kościół w tym czasie zachęca nas do głębszego zastanowienia się nad naszymcodziennym kontaktem ze Słowem Bożym.

2.Przeżywamy Niedzielę Adoracyjną w naszej parafii. Po południu o godz. 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza święta.

3.Za Tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – w tym dniu w naszych modlitwach polecać będziemy wszystkich powołanych do Służby Bożej – kapłanów, siostry zakonne, prosić będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

4.Msze święte codziennie rano o godz. 6:45 i wieczorem o godz. 18:00. Intencje Mszy świętych wywieszone są w gablocie.

5.W środę (13.04) po Mszy wieczornej Różaniec Fatimski, po nim spotkanie Rycerstwa Niepokalanej Dorosłych.

6.Spotkanie II-ich klas Gimnazjum w czwartek o godz. 18:00.

7.Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii świętej,  w sobotę o godz. 16:30.

8.W gablocie wywieszone są komunikaty Agencji Rolnej i zaproszenie na bezpłatne badanie wzroku.

9.W dniu 2 lipca 2016r. /sobota/ po raz drugi w Kosinie odbędzie się Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Organizatorzy proszą honorowych krwiodawców oraz osoby, które chciałyby oddać krew po raz pierwszy o udział w tej Akcji i oddanie krwi. Na stronach internetowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie można znaleźć szczegółowe informacje dlaczego warto i kto może oddawać krew. Szczegółowe informacje o Akcji Krwiodawstwa można znaleźć w internecie oraz już wkrótce na tablicach ogłoszeń.