1.      Dziś początek Adwentu i nowego Roku Duszpasterski 2015/2016, który
będziemy przeżywać pod hasłem : „Nowe życie w Chrystusie”.
– We wszystkie dni Adwentu z wyjątkiem Niedziel i Uroczystości, codziennie
o godz. 17:30 uroczysta Msza Roratnia. Zachęcamy do licznego udziały, jest to piękna okazja na przygotowanie naszych serc na święta Bożego Narodzenia. Szczególnie zapraszamy dzieci – prosimy o przynoszenie ze sobą lampionów, podczas rorat będziemy wspólnie tworzyć „Drzewo życia” i odkrywać tajemnicę chrztu – którego owocem są polscy święci i miłość do Pana Boga.

– Dzisiaj na Mszy o godz. 9:00 poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Opłatki będzie można nabyć w zakrystii – złożone ofiary będą przeznaczone na potrzeby parafii.

– W dniu dzisiejszym o godz. 15:30 rozpoczęcie Uroczystej Nowenny do M.B. Niepokalanej, Msza święta, a po niej katecheza chrzcielna.

2.      W tym tygodniu I-y czwartek (adoracja i spowiedź od godz. 16:30), I-y piątek (spowiedź rano od godz. 6:15 i popołudniu od 16:00).
– Prosimy zapisywać chorych na pierwszy piątek, posługę będziemy pełnić od godz. 8:00 do 11:00.

3.      Dziękujemy Róży M.B. Miłosierdzia za ofiarę na światło.

4.      Do nabycia są świece Caritas na stół wigilijny – ofiarą możemy wspomóc dzieci
z domów dziecka (cena świecy 5 zł).

5.      W przyszły piątek, wieczorem po Mszy świętej roratniej krótkie  spotkanie dla dzieci komunijnych i ich rodziców. Przygotujemy się do przyjęcia medalika  – uroczystość ta odbędzie się w przyszłą Niedzielę podczas Mszy o godz. 11:00. Również w piątek po Mszy wieczornej na plebani kolejne spotkanie przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.

6.      W przyszłą I-ą sobotę miesiąca Rycerstwo Niepokalanej Dorosłych zaprasza na modlitwę różańcową  o godz. 17:00.

7.    W każdą sobotę Adwentu zapraszamy młodzież naszej parafii naduchowe przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia – modlitwę adoracyjną przed Najświętszym Sakramentem. Adoracje będziemy rozpoczynać o godz. 18:30.

8.      W przyszłą Niedzielę, we wspomnienie św. Mikołaja, będziemy w naszej parafii gościć kleryka Łukasza Mazura pochodzącego z parafii Pruchnik. W imieniu wspólnoty seminaryjnej kleryk Łukasz podziękuję za ofiary składane na nasze seminarium. W tym dniu przy kościele zbierane będą również ofiary na pomoc Kościołowi na wschodzie, a o godz. 14:00 odbędzie się spotkanie ŁAM-u.

9.      Od wtorku (1 XII) odprawiana będzie Msza święta gregoriańska za + Helenę Ryznar.

10.  6 grudnia w Niedzielę o godz. 14:00, w Domu Kultury odbędzie się zebranie wiejskie. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.

11. Organizowany jest wyjazd na film „Franciszek” opowiadający historię życia papieża Franciszka – zapisy i więcej informacji w zakrystii – zapraszamy